Mladí hasiči sbírají medaile

Nablýskaná ledová plocha v hale Polárce, ostře nabroušené lední brusle a skupina mladých hasičů z Bašky. Tak vypadala první letošní akce, na kterou se vydali mladší a starší žáci a užili si to, jako vždy, ve velkém. Mají rádi veškeré sporty a to nás těší.

A teď už zpět na start, protože se konala spousta soutěží, na kterých jsme nechtěli chybět.

Překážka, nošení hasícího přístroje, kladina, hadice a mezi tím předávání štafety. Ano, zimní halové kvarteto, které se konalo 10. 2. v Raškovicích. Opět nás reprezentovalo několik družstev - přípravka, která si odnesla třetí místo, stejně jako starší žáci. Stříbrné medaile pak ozdobily hrudě mladších dětí.

Do Raškovic jsme se vydali i 2. 3. Zde se pětičlenná družstva utkala v nelehké soutěži - hadicové uzlové štafetě, kde účastníci ukazovali své dovednosti v zapojování hadic, a pak si losovali uzel, který následně předvedli rozhodčímu. Pro starší žáky je disciplína především závod o čas, protože jsou již zkušení a zruční. Pro přípravku jde často o preciznost a snahu svýma malýma ručičkama vše udělat správně. Ale v tento den to byli nejmladší žáci, kteří nejlépe obhájili své dovednosti a zasloužili si druhé místo.

A už je 16. 3., děti si ráno sbalily své batohy a velké svačiny a vyrážejí na zimní halové kvarteto do Modřic. Tentokrát ve složení jednoho mladšího družstva, dvou starších, dorostu a junior - ti si dnes odvážejí druhé místo.

A teď zase trochu pohybu na čerstvém vzduchu. Je 29. 3., den jako korálek a nejstarší děti vyrážejí na Ostravici, odkud se rozhodli vyšlápnout si za výhledy na malebnou Lysou horu. Neztrácejí čas a ve veselé náladě se ocitají ve větrném cíli, kde si užívají krásy Beskyd, které tu mají jako na dlani. Zpáteční cestu vybrali přes Malenovice, kolem Satinských vodopádů, které jsou další krásnou zastávkou a o to zajímavější trasou.

Prozatím poslední aktivitou byla zase trochu jiná soutěž - Fryčovický Braňák, který se konal 13. 4. a jednalo se o různě dlouhou trasu (podle věku), kterou děti běžely a zároveň plnily různé disciplíny. Těmi zajímavými byly například střelba ze vzduchovky, házení granátem nebo zdravověda. Účastnila se tři mladší družstva, která byla na 11., 12. a 13. místě, a pak čtyři starší s umístěním na 2., 6., 9. a 17. příčce. Na této soutěži, která byla fajn změnou, jsme se také konečně potkali s mladými hasiči z Hodoňovic, se kterými bychom rádi sdíleli více aktivit a akcí.

Teď nás pomalu čeká trénování vodních útoků, abychom se Vám brzy mohli pochlubit dalšími úspěchy.

Adriana Valeriánová

Foto: Archiv SDH Baška

Potřebujete hasiče? Volejte

150

O nás

Sbor dobrovolných hasičů z Bašky a Jednotka sboru dobrovolných hasičů z Bašky.


SDH Baška
Baška 306, 739 01 Baška
731 414 489
sdh@hasici-baska.cz

 

Naši partneři

Za podporu Sboru dobrovolných hasičů z Bašky děkujem těmto partnerům.

Obec Baška
MSK
IPH
DEVA
Ferrit