Záchrana srny uvězněné v plotě

Typ zásahu: Záchrana osob a zvířat

Dne 15. 1. 2022 vyjela jednotka k vyproštění srny, která byla zaklíněná v plotě. Na pomoc byly použité rozpínací kleště a srna se tak vyprostila ven. Bez zranění se pak na nejbližší louce vypustila na svobodu.

Hasiči zachránili v Bašce salašnického psa z ledového bazénku

Typ zásahu: Záchrana osob a zvířat

V sobotu 25. 12. 2021 obvdržela naše jednotka zprávu o výjezdu k záchraně tonoucího psa z bazénu. Nedobrovolnou koupel v sousedovic ledovém bazénku absolvoval bernský salašnický pes, který se chtěl snad jen proběhnout svátečním večerem Božího hodu vánočního po obci Baška, a vyběhat tak laskominy, které o svátcích dostával. Zhruba už po 20 minutách jej z mrazivého vězení zachránili profesionální hasiči (HZS MSK) z Frýdku-Místku, posléze přijeli na pomoc i dobrovolní hasiči z Bašky.

Pokračovat ve čtení

Jednotka vyjela k hořícímu autu

Typ zásahu: Požár
Podtyp události: požár osobního automobilu

V sobotu 8. 5. 2021 dopoledne vyjela jednotka na požár osobního automobilu na silnici směr Frýdlant n. O.   Jednotka byla na místě jako první, tudíž započala s okamžitým hašením a zabezpečením prostoru. Po chvíli dorazily i jednotky HZS F-M, se kterými jednotka Baška poté spolupracovala na likvidaci, až do odjezdu. Vše se obešlo bez zranění.

Potřebujete hasiče? Volejte

Sbor dobrovolných hasičů z Bašky a Jednotka sboru dobrovolných hasičů z Bašky.

SDH Baška
Baška 306, 739 01 Baška
sdh@hasici-baska.cz

Za podporu Sboru dobrovolných hasičů z Bašky děkujem těmto partnerům.

Baska jen logo horz
MSK logo