Závěr roku 2023 mladých hasičů

Prosinec - adventní čas, ke kterému neodmyslitelně patří dobré jídlo, vánoční ozdoby, koledy, ale také zážitky a především pohodová atmosféra. A tohle vše si v půlce měsíce užili i naši mladí hasiči.

Starší a mladší děti společně s vedoucími se rozhodli oslavit poslední trénink v roce na Laser game v Ostravě, kde si užili mnoho adrenalinu, legrace a týmové hry. Děti odjížděly naprosto nadšené a to je o Vánocích to nejkrásnější!

Nejmenší hasiči si mezitím udělali posezení na hasičárně. Děvčata připravily stůl plný dobrot, které děti donesly, chlapci nazdobili stromeček a společně u toho zpívali koledy. Došlo i na tvoření a prskavky. A ke konci tohoto pátečního odpoledne se nakonec všichni sešli, aby si rozbalili dárečky, které jim zde Ježíšek nechal - nádherné hasičské mikiny.

Obrovské překvapení pod stromečkem tentokrát měli i vedoucí, které pro ně nechali vyrobit rodiče - velký transparent, abychom na soutěžích byli nepřehlédnutelní! A aby toho nebylo nebylo málo, předali jim i vzkazy dětí s odpověďmi proč rádi chodí do hasiče.

Byli jsme naprosto dojati. Děkujeme moc. A nejen za tyhle dárky, ale také za Vaši pomoc s přepravou na soutěže a za občerstvení, které nám vždy připravujete na akce. Moc si toho vážíme.

13. ledna se konala první soutěž, které se děti v tomto roce zúčastnily. Šlo o finále Halového kvarteta - štafetový běh 4x60 m.

V pátek se vydalo celkem šest družstev do Svitávky, kde měli zajištěný nocleh v místní Sokolovně a tady strávili večer hraním deskových a míčových her.

Ráno oblékli dresy a vydali se do nedaleké sportovní haly utkat se s dalšími týmy o medaile. A to se jim opět povedlo! Mladší žáci vybojovali druhé místo a přípravka třetí!

Téměř všechny naše týmy tady pokořily své dosavadní časovè rekordy a nemohli tak mít lepší start do Nového roku!

redakce SDH Baška

foto archiv SDH Baška