Výjezd k tragické události - hledání tonoucích osob

Typ zásahu: Záchrana osob a zvířat
Podtyp události: Z vody

V pátek 2. 4. 2021 byla naše jednotka povolána k asistenci pátrání po zmizelých osobách ve vodě. Po příjezdu na místo události jsme se dozvěděli, že se pátrá po jedné osobě. Na místě se nacházely desítky jednotek, jak policie, armády, tak i jednotka hasičů z Ostravy.

Helikoptéra s termovizí i helikoptéra letecké záchranné služby. Jednotka z Bašky byla povolána na jez Hodoňovice Kamenec, kde zasahovala ve vodě v suchých oblecích a také prováděla monitoring toku z obou březích - až po místo události - jez Frýdlant nad Ostravicí - část Kamenec. Pátrání se bezvýsledně ukončilo kolem 22:00 hodiny. V sobotu v dopoledních hodinách nalezli policejní potápěči i třetí osobu zaklíněnou v jezu řeky. Nyní je tedy pátrání ukončeno. Událost si vyžádala smrt tří mladých lidí vě věku 21-24 let. Žádáme proto, aby osoby pohybující se při vodních tocích, přizpůsobili své chování s ohledem na bezpečnost nejen svou, ale i svého okolí.

Potřebujete hasiče? Volejte

150

O nás

Sbor dobrovolných hasičů z Bašky a Jednotka sboru dobrovolných hasičů z Bašky.


SDH Baška
Baška 306, 739 01 Baška
731 414 489
sdh@hasici-baska.cz

 

Naši partneři

Za podporu Sboru dobrovolných hasičů z Bašky děkujem těmto partnerům.

Baska jen logo horz
MSK logo