Požár rodinného domu v Pržně způsobil škodu za 900 tisíc korun

Typ zásahu: Požár

Ve čtvrtek 30. prosince 2021 zasahovalo pět hasičských jednotek u požáru v podkroví rodinného domu v obci Pržno na Frýdecko-Místecku. Naše jednotka dorazila na místo jako druhá v pořadí. 

Událost byla na tísňovou linku ohlášena patnáct minut před devatenáctou hodinou. K požáru bylo vysláno pět hasičských jednotek - profesionální ze stanice HZS Moravskoslezského kraje ve Frýdku-Místku a dobrovolné z obcí Pržno, Baška, Frýdlant nad Ostravicí a Frýdek.

Hasiči k likvidaci nasadili vodní proudy jak z vnějšku, tak zevnitř objektu. Zásah probíhal v dýchací technice, výrazně pomáhala i termokamera.

Jednotky musely postupně rozebrat střešní konstrukci včetně požárem zasaženého zateplení. To hasiči vynesli z objektu a dohasili na volném prostranství.

Požár byl lokalizován osm minut před půl osmou večer, další téměř dvě hodiny zabrala celková likvidace. Do půlnoci zůstala na místě na dohled dobrovolná jednotka z Bašky.

Při události nebyl nikdo zraněn, majitelé našli provizorní ubytování u sousedů.

Příčina vzniku požáru je v současné době v šetření, způsobenou škodu odhadl vyšetřovatel na místě předběžně na 900 tisíc korun.

Potřebujete hasiče? Volejte

150

O nás

Sbor dobrovolných hasičů z Bašky a Jednotka sboru dobrovolných hasičů z Bašky.


SDH Baška
Baška 306, 739 01 Baška
731 414 489
sdh@hasici-baska.cz

 

Naši partneři

Za podporu Sboru dobrovolných hasičů z Bašky děkujem těmto partnerům.

Baska jen logo horz
MSK logo