SDH Baška

Sbor dobrovolných hasičů Baška

Novinky

  • All
  • Mladi Hasici
načíst další držte SHIFT pro načtení všeho načíst vše

Třetí zářijovou neděli (17. 10. 2023) již pravidelně tráví členky Sboru dobrovolných hasičů Baška ve Václavovicích, kde místní hasiči pořádají Branný závod žen. Letos nás reprezentovalo tříčlenné družstvo v kategoii 35-50let.

Hned první dvě disciplíny se ženám vůbec nepovedly a vybíhaly na trať s velkým počtem trestných bodů (7 z 9 možných za střelbu ze vzduchovky a 8 z 9 za hod tenisákem do tlamy). V této chvíli tým nasadil co nejrychlejší běžecké tempo na zhruba dvou a půl kilometrové trati. Trochu se ještě potrápily u disciplíny s názvem Hadicový kuželník, kde je nutné nejprve smotat hadici do kotouče a pak s její pomocí shodit co největší počet kuželek. (15 trestných bodů z max. 27). Oproti tomu se hod granátem do vymezeného prostoru povedl s minimem nepřesností. Určování hasičských přístrojů, roztažení útočného vedení od hydrantu, uhašení domku pomocí džberovky a ošetření kolene s transportem na stanovišti zdravovědy zvládly bez ztráty kytičky.

Přestože tomu začátek závodu vůbec nenapovídal, tak se nakonec naše ženy umístily na 1. místě ve své kategorii. Tento úspěch zakončily slibem tréninku střelby, údajně aby nemusely příště běžet tak rychle.

diplom Vaclavovice 202309

Potřebujete hasiče? Volejte

150

O nás

Sbor dobrovolných hasičů z Bašky a Jednotka sboru dobrovolných hasičů z Bašky.


SDH Baška
Baška 306, 739 01 Baška
731 414 489
sdh@hasici-baska.cz

 

Naši partneři

Za podporu Sboru dobrovolných hasičů z Bašky děkujem těmto partnerům.

Baska jen logo horz
MSK logo
MSK logo
MSK logo