SDH Baška

Sbor dobrovolných hasičů Baška

Novinky

  • All
  • Mladi Hasici
načíst další držte SHIFT pro načtení všeho načíst vše

Dolní Životice, krásná obec kousek od Opavy, kde mladí hasiči z Bašky strávili poslední srpnový víkend. A rozhodně se nevrátili s prázdnou!

Již loni jsme se zde poprvé zúčastnili úžasné netradiční soutěže, která nás nadchla natolik, že jsme se sem po roce s nadšením vrátili. Do krásného areálu, kde nás srdečně přivítali místní hasiči, se vydaly nejen tři soutěžní družstva z Bašky, ale také mnoho rodičů, kteří naše šikovné děti chtěli podpořit.

Přijeli jsme sem v sobotu odpoledne, postavili stany a pak měly děti čas si celou soutěžní trasu natrénovat. Večer patřil diskotéce pro děti, kterou si moc užili a půlnoční ohňostroj v této pohodové atmosféře vykouzlil šťastné oči a spokojené výrazy na tvářích všech zúčastněných. Usínali jsme při pořádných hromech a blescích, to ale naše děti nerozhodilo.

Ráno bylo plné očekávání a trochu i trémy z toho,co nás čeká. Družstva složená ze sedmi závodníků svou soutěžní trasu zahájily zručností na uzlech v praxi a jeden z nich také musel šplhat do věže. Pokračovali přes houpací most k rybníčku, na kterém byl připraven člun. V něm se všichni pomocí lana přitáhli na druhý břeh. Následovalo přenesení barelů s vodou a pak prolézt tunelem, na jehož konci čekala připravená základna k požárnímu útoku. Celá soutěžní trasa je naučná, zábavná, ale taky náročná. Každopádně naši hasiči se s ní bravurně poprali a tím si získali místa na schodech vítězů. Starší žáci obsadili třetí místo a mladší žáci vybojovali stříbro! Na oba týmy jsme velmi pyšní, protože konkurence byla veliká. A to ještě není vše!

Protože soutěžily také týmy dospělých lidí, postavilo se na start družstvo složené ze všech vedoucích našich mladých hasičů, doplněné rodiči. Jejich tréma na startu byla veliká, moc si přáli nezklamat a ukázat, že na to také mají. Odstartovali za obrovského povzbuzování našich mladých hasičů, ti do nich vkládali velké naděje. A to se povedlo! Vyhráli první místo!

Jsme moc rádi, jak všichni reprezentovali naši Bašku a moc se těšíme, až se sem zase za rok vrátíme…

Na fotografie i videa ze soutěže se můžete podívat na FB: Mladí hasiči Baška.

Redakce SDH Baška

Foto: archiv SDH

2023 hasisi zivotice 012023 hasisi zivotice 022023 hasisi zivotice 032023 hasisi zivotice 042023 hasisi zivotice 05

Tagy: mladi-hasici

Potřebujete hasiče? Volejte

150

O nás

Sbor dobrovolných hasičů z Bašky a Jednotka sboru dobrovolných hasičů z Bašky.


SDH Baška
Baška 306, 739 01 Baška
731 414 489
sdh@hasici-baska.cz

 

Naši partneři

Za podporu Sboru dobrovolných hasičů z Bašky děkujem těmto partnerům.

Baska jen logo horz
MSK logo
MSK logo
MSK logo